Centrum Wiedzy Wolnej Nauki

Inicjatywa Wolna Nauka uruchamia serwis poświęcony nauce i pseudonauce. Na stronie, która znajduje się pod adresem: www.pseudonauka.wolnanauka.org znajdziecie podstawowe informacje na temat tego czym jest nauka i jak odróżnić ją od pseudonauki.

Tu można się dowiedzieć co to jest teoria naukowa i jak pseudonaukowcy podszywają się pod prawdziwych badaczy. W serwisie znajdują się także materiały multimedialne, linki do rzetelnych stron popularnonaukowych oraz informacje o najpopularniejszych pseudonaukowych mitach. Pojawią się tutaj także teksty naszych czytelników i sympatyków.

Ważnym elementem naszej aktywności stanie się również wskazywanie tych osób, organizacji i instytucji, które skutecznie walczą z pseudonauką i promują naukę. To im będziemy przyznawać Medal Hypatii, jako wyraz naszego uznania i zachęty do dalszej działalności.

Zapraszamy do kontaktu i współtworzenia z nami tego serwisu. Zapraszamy także do wsparcia nas w organizacji takich akcji jak Medal Hypatii czy innych wydarzeń, które będziemy organizować. Jeśli zajmujesz się popularyzacją nauki, demaskowaniem pseudonaukowych bzdur czy jesteś specjalistą w zakresie teorii nauki, napisz do nas koniecznie lub ślij do nas swoje teksty.

kontakt@wolnanauka.org

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *