Dołącz do WN

JAK MOŻESZ SIĘ WŁĄCZYĆ W DZIAŁANIE INICJATYWY WOLNA NAUKA?

Zapoznaj się z materiałami umieszczonymi na naszej stronie i deklaracją wolnej nauki. Jesteśmy ruchem otwartym i egalitarnym, nie mamy szefa, a jedynie komitet koordynujący działanie inicjatywy. Planujemy przekształcenie ruchu w stowarzyszenie.

Zorganizuj komórkę inicjatywy wolna nauka w swojej uczelni, instytucie, placówce naukowej lub muzealnej, szkole lub instytucji popularyzującej naukę. Zaproś do wspólnego działania koleżanki i kolegów, nauczycieli, wykładowców lub studentów.

Zastanów się jakie wydarzenia możesz organizować i ile czasu chcesz na to poświęcić. Nasze metody działania to debaty, seminaria, spotkania, happeningi i działalność internetowa. Możesz oczywiście stworzyć inne wydarzenie lub aktywność. Poinformuj o tym komitet koordynujący.

Rozmawiaj z ludźmi wokół siebie i tłumacz im zagrożenia wynikające z rozpowszechniania pseudonaukowych teorii czy niezgodnych z nauką informacji oraz ideologicznego wpływu na polską naukę i edukację. Informuj o działaniach inicjatywy, udostępniaj informacje w mediach społecznościowych.

Poprzyj deklarację wolnej nauki i zapisz się do naszego newslettera. Bierz udział w debatach i wypowiadaj swoje zdanie, nie pozwól by inni narzucali nam ich przekonania i fundamentalistyczne wizje świata. Walcz z nami o wolną naukę, bo w ten sposób walczysz o wolność dla wszystkich ludzi.

 

 

Napisz do nas przez poniższy formularz: